KONST / Litografier / Litografiskt blad 5003247
nr 500 3247
Litografiskt blad
Carl Larsson, 62 x 93, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 december 2007
kl 17:00:10
10/12 11:49:27
250 kr
10/12 14:10:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods